743980-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder – Kombohus Små - ramavtal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kombohus Små - ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen av ramavtal för Kombohus små övergår nu i ett förhandlat förfarande eftersom vi efter att ha genomfört ett öppet förfarande under hösten 2024 inte fick några lämpliga anbud.
Intern identifierare: SVE-2025-3159068
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder