743985-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tolktjänster – Teckenspråkstolkar (Ramavtal)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeckenspråkstolkar (Ramavtal)
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal avseende teckenspråkstolkar för utbildningstolkning vid Mälardalens universitet.
Intern identifierare2025/3146
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000