74401-2023 - ResultatSverige-Tingsryd: Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandsläckare
Referensnummer: 22-044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser årlig service och översyn, provtryckning, omladdning, destruktion och verkstadsgenomgång av brandsläckare, brandpost och rökluckor samt avrop av nya brandsläckare med tillbehör så som skyltning och reservdelar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser årlig service och översyn av brandsläckare, samt avrop av nya brandsläckare med tillbehör så som skyltning och reservdelar.