2. Förfarande
Förfarande
Titel: Plastpåsar för vacuumförpackning av frystorkad mat
Beskrivning: Som en del av sitt åtagande för det civila försvaret, söker kommunen att upphandla specialiserade plastpåsar för att stödja sina ansträngningar att upprätthålla en nödvändig försörjning av livsmedel under tider av förhöjd beredskap och potentiell konflikt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121000 Säkerhetsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Civilförsvar Plastpåsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97570:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35121400 Säkerhetspåsar