2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialistmottagning inom ryggmärgsöppenvård SIRÖ
Beskrivning: Upphandlingen avser en Specialistmottagning inom ryggmärgsöppenvård SIRÖ som bedriver sedan ca 25 år en specialiserad poliklinisk rehabilitering, rådgivning och uppföljning för patienter med ryggmärgsskada i Stockholmsregionen. Målgruppen utgörs av vuxna patienter med: Traumatisk ryggmärgsskada Icke-traumatisk ryggmärgsskada av engångsnatur (ej progressiva sjukdomar) Myelomeningocele (ryggmärgsbråck)
Intern identifierare: K 2025-3172
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsdokumenten
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000