2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare/ lokalplanerare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar uppdrag som lokalplanerare, hyresgästrepresentant och projektledare för hyresgästen RISE. Som lokalplanerare och projektledare är konsultuppdraget att som representant för Fastighets- och serviceenheten driva lokalprojekt åt våra divisioner, avdelningar och enheter genom hela lokalförsörjningsprocessen. Arbetet kommer att bedrivas i tätt samarbete med berörda byggherrar och hyresvärdar.
Intern identifierare: 23/98
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000