2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Psykologutredningar och neuropsykiatriska teamutredningar barnsjukvården
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för följande delområden för leverans till barnsjukvården inom Region Norrbotten: Delområde 1: Psykologutredningar (psykologdel i neuropsykiatrisk utredning) Delområde 2: Neuropsykiatrisk teamutredning Ramavtal kommer att tecknas med högst fem (5) anbudsgivare för delområde 1 och med högst fyra (4) anbudsgivare för delområde 2.
Intern identifierare: 25/357
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande. För mer information, se upphandlingsdokument.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85121200 Medicinska specialisttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000