2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter: Geoteknik
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende konsulttjänster för avrop inom området geoteknik. Uppdrag som efterfrågas är geotekniska utredningar och efterföljande geotekniska fältarbeten, vilka behövs i samband med framtagning av detaljplaner, anläggningsprojektering och fastighetsaffärer. Uppdragen kan exempelvis innebära marktekniska undersökningsrapporter, utredning av befintliga anläggningar och geotekniska fältarbeten inklusive provtagningar och analyser.
Intern identifierare: UE 25.127
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000