744229-2023 - ResultatSverige-Växjö: Optiska instrument
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ögonmikroskop och videodokumentationssystem
Referensnummer: 23RGK1770
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38600000 Optiska instrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av två takhängda ögonmikroskop med videodokumentationssystem till ögonkliniken på centrallasarettet i Växjö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38500000 Apparater för kontroll och provning, 38510000 Mikroskop, 38634000 Optiska mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen