See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datortomograf till Lasarettet i Enköping
Beskrivning: Till Lasarettet i Enköping avser Region Uppsala göra en nyanskaffning av en datortomograf för standardundersökningar dubbelenergi (spektral) med ett brett användningsområde inkl DT-hjärta (initialt kranskärl).
Intern identifierare: UPPH2024-00088
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33115100 Datortomografer ("CT scanner")
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation (1)