744271-2023 - ResultatSverige-Sollefteå: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning Solatum Hus&Hem AB
Referensnummer: UH-2023-116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser snöröjning och sandning på de fastigheter som ägs och förvaltas av Solatum Hus&Hem AB
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Solatum Hus&Hem AB Område 1 Sollefteå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning
Solatum Hus&Hem AB Område 2, Långsele och Forsmo
Del nr: 2
Solatum Hus&Hem AB Område 3 Helgum
Del nr: 3
Solatum Hus&Hem AB Område 4 Graninge
Del nr: 4
Solatum Hus&Hem AB Område 5 Boteå
Del nr: 5
Solatum Hus&Hem AB Område 6 Näsåker och Resele
Del nr: 6
Solatum Hus&Hem AB Område 10 Junsele
Del nr: 7
Solatum Hus&Hem AB Område 8 Ramsele och Edsele
Del nr: 8