2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska Konsulter Miljökonsekvensbeskrivning
Beskrivning: Åtvidabergs kommun tillsammans med Valdemarsviks kommun med kommunala bolagen Centrumhuset i Valdemarsvik AB, 5564541729, Valdemarsvik Etableringsaktiebolag V.E.T.A.B. 5560853532 bjuder härmed in till att lämna anbud i upphandling av konsulttjänster (ramavtal) för tekniska konsulter, inom Miljökonsekvensbeskrivning i enlighet med detta dokument och bifogade handlingar.
Intern identifierare: 25/48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90711000 Miljökonsekvensbedömning utom för byggprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000