744442-2023 - ResultatSverige-Visby: Färdiglagad mat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering
Referensnummer: RS 2023/1747
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894200 Färdiglagad mat
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar enklare former av catering. Upphandlingen är uppdelad i tre delar. Cateringen ska levereras till Region Gotlands verksamheter inom Visbyområdet. Historiskt så har det varit mest leverans av catering till Visborgsområdet.
Beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen