2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bårar och elektriskt i- och urlastningssystem/bårslädar
Beskrivning: Region Värmland upphandlar bårar och automatiska/elektriska bårslädar för fastsättning i ambulanser och sjukvårdstransporter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192160 Bårar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119608:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning