See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: AV-utrustning
Beskrivning: Upphandling avser AV-utrustning för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden. Upphandlingen har till syfte att teckna ramavtal med en partner som kan förse Karlstads kommun med mötesrumsutrustning, bokningssystem samt produktnära tjänster relaterade till dessa.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32232000 Videokonferensutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:70399:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32342410 Ljudutrustning, 32342412 Högtalarsystem