2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konferensanläggningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Halmstad kommun och deltagande upphandlande myndigheters behov av bokning av konferensanläggningar. • Halv och heldags konferenser • Konferenser inklusive övernattning
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Halv- och heldagskonferens
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120815:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell, 55510000 Matsalstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konferens med övernattning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120815:Lot:2