744808-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av bilar – Bilpoolsystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBilpoolsystem
BeskrivningUpphandlingen avser ett IT-system för hantering av uthyrning av kommunens tjänstefordon.
Intern identifierare24/132
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50112000 Reparation och underhåll av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 42961300 Hyrningssystem för fordon, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del