745005-2023 - ResultatSverige-Tyresö: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre skötsel, två anbudsområden
Referensnummer: TB23-0074
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar städning och fönstertvätt av trapphus, entréer, tvättstugor och andra allmänna ytor i Bs fastigheter. Ytterligare städarbeten i anslutning till detta kan komma att ingå i entreprenaden.
Entreprenaden omfattar anbudsområde 1 Granängsringen
Entreprenaden omfattar anbudsområde 2 Kardemumman, Veronikan och Gösen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen