2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reparationer/underhåll av maskiner och utrustning utanför serviceavtal-Nytt
Beskrivning: Upphandlingen avser service och reparationer av maskiner och annan utrustning, inklusive tillhörande tjänster. Med annan utrustning och tillhörande tjänster avses pallyftare, komprimatorer, bommar, mobila truckar mm. Uppdraget ska utföras RAMBO:s samtliga verksamhet på anläggningar och ÅVC i Skaftö, Sivik, Hästesked, Malmön, Hogenäs, Tyft, Hamburgsund
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120983:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning