745168-2023 - ResultatSverige-Falkenberg: Gatubelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LED-plattor för gatubelysning
Referensnummer: IU23-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928500 Gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av LED-plattor för gatubelysning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31527200 Utomhusbelysning, 45316100 Installation av utomhusbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen