74530-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Låssmedstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Lås- och nyckelservice, mekaniska lås
Referensnummer: Ä2019-4301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende tillhandahållande av produkter och tjänster inom produktområdet mekaniska lås till Kopparstadens fastigheter. I huvudsak handlar uppdraget om tillverkning av nycklar, omläggning av enstaka cylindrar och administrera Kopparstadens låssystem.
Avtalstiden är 1.5.2019 - 30.4.2021 med option på ett (1) + ett (1) år.
Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen