Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pacemaker och ICD.
Referensnummer: 1603255
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Pacemaker och ICD med tillhörande elektroder samt distansmonitoreringsutrustning. Samupphandling med Region Halland, Region Kronoberg och Landstinget i Blekinge.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33182210 Pacemaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen