Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Intagnas kläder.
Referensnummer: 2016-21919
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18300000 Klädesplagg
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården är upphandlande myndighet med organisationsnummer 202100-0225 och inbjuder Er härmed att lämna anbud avseende ramavtal för anskaffning av kläder till intagna enligt dessa upphandlingsdokumet.
Information om upphandlingen:
Beskrivning av upphandling:
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej