2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rengöring och rekonditionering av hjälpmedel åt Region Dalarna
Beskrivning: Upphandling av ett reserverat kontrakt för sociala företag avseende rengöring och viss rekonditionering av hjälpmedel. Leverantören ska i egna lokaler renovera och rekonditionera återlämnade hjälpmedel. Kontrakt tecknas med en leverantör. Avtalstid är: 5+1+1 år Garanterat belopp är 3,5 miljoner kronor per år.
Intern identifierare: HJN 2024/49
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000