745645-2023 - ResultatSverige-Falun: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Thuliumfiberlaser inkl. förbrukningsmaterial och tillbehör
Referensnummer: HSN2023/4401
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en thuliumfiberlaser av bänkmodell inkl. förbrukningsmaterial och tillbehör med möjlighet att avropa ytterligare en utrustning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33128000 Medicinsk laser för annat än kirurgi, 33169100 Kirurgisk laser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser en thuliumfiberlaser av bänkmodell inkl. förbrukningsmaterial och tillbehör med möjlighet att avropa ytterligare en utrustning