See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skärmar och mötesteknik
Beskrivning: Region Dalarna välkomnar leverantörer att lämna anbud på leverans gällande regionens behov av konferensutrustning såsom skärmar och mötesteknik, utifrån Krav- och prisbilaga. Avtalets omfattning: - Digitala skärmar - Mötesteknik - Trådlös överföring i soundbar med kamera - Tillbehör - Dokumentation - Utrustningen inklusive leverans, garanti, support och underhåll (på plats) - Återtag/återbruk av befintlig utrustning Avtalet kommer att tecknas med en (1) leverantör och avser ett ramavtal.
Intern identifierare: RS 2025/400
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32232000 Videokonferensutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsdokument (2)
Beskrivning: Konferensutrustning såsom skärmar och mötesteknik
Intern identifierare: 1688672-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificeringskrav
Beskrivning: Konferensutrustnin såsom skärmar och mötesteknik
Intern identifierare: 1728826-1