745765-2024 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Transport och avsättning av textilavfall Avfallsamverkan i Norr
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport och avsättning av textilavfall Avfallsamverkan i Norr
BeskrivningMottagning, sortering, avsättning och ev transport av insamlat textilavfall från Kommunernas ÅVC, Avfallssamverkan Norr.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100372:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall