745801-2023 - ÄndringSverige-Falun: Redovisning och revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räkenskapsrevision mm
Referensnummer: REV 2023/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser räkenskapsrevision, granskning av donationsstiftelser, viss grundläggande granskning samt, om behov uppkommer, fördjupade granskningar inom räkenskapsrevisionen, granskning av misstänkta oegentligheter, revisionsnära kompletteringsuppdrag och stöd till lekmannarevisorer.