2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omvärldsbevakning
Beskrivning: Sveriges Radio har behov av omvärldsbevakning och exponeringsanalyser och söker anbudssökande som har goda färdigheter i att identifiera hot och risker som kan skada Sveriges Radios verksamhet, följa strömningar över tid på internet emot enskilda medarbetare, objekt, nyheter och Sveriges Radio som varumärke, samt att utifrån insamlad data producera relevanta analyser och insikter.
Intern identifierare: SR2529
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000