2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal OVK
Beskrivning: Ramavtalet omfattar uppdrag för obligatorisk funktionskontroll av ventilationssystem (OVK) enligt Boverkets byggregler inklusive kontroll av brandskyddsautomatik. Uppdrag ska utföras löpande efter avrop och avser beställarens fastighetsbestånd samt förvaltade fastigheter.
Intern identifierare: 25/39
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000