745952-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Presenter och priser – Träsouvenirer 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTräsouvenirer 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar två kategorier av träsouvenirer till shoppen i Stockholms stadshus: a) Dalahästar och b) Handmålade och ej handmålade träsouvenirer.
Intern identifierareKS 2023/1264
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser
Ytterligare klassificering (cpv): 37800000 Hantverks- och konstmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelA. Dalahästar
BeskrivningDalahästar enligt specifikation.
Intern identifierareA. Dalahästar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelB. Träsouvenirer, handmålade och ej handmålade
BeskrivningTräsouvenirer, handmålade och ej handmålade, enligt specifikation.
Intern identifierareB. Träsouvenirer, handmålade och ej handmålade