2. Förfarande
Förfarande
Titel: Webbkonsulttjänster
Beskrivning: Webbkonsulttjänster avser förvaltning, support och utveckling av Region Uppsalas webbplatser samt tillkommande applikationer. Uppdraget innefattar samarbete med Region Uppsalas objektförvaltning och IT-avdelning.
Intern identifierare: UPPH2025-00213
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48825000 Webbservrar, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72415000 Webbvärdtjänster, 79415200 Rådgivning avseende design
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000