746115-2024 - Resultat
Sverige – Städning – Lokalvård 2020
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård 2020
BeskrivningUpphandlingen avser städning med städrelaterade tjänster åt Sollentuna kommun på följande avtalsområde: 1. Södra & centrala- består av förskolor, skolor, öppna förskolor, fritidshem, konsthall och lokaler från socialkontoret. 2. Östra består av förskolor, skolor, öppna förskolor och fritidshem 3. Trappstädning i Sollentuna och Rotebro 4. AB Soloms lokaler
Intern identifierareSK2020-0222
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Södra och centrala
Beskrivninglokalvård
Intern identifierare1. Södra och centrala
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2.Östra
Intern identifierare2.Östra
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3. Trappstädning
Intern identifierare3. Trappstädning
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel4: Solom
Intern identifierare4: Solom