Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017 Ultraljudsapparater SMVC.
Referensnummer: 240-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds Ni att inkomma med anbud gällande varukontrakt på obstetriskt bildgivande ultraljudsutrustning för leverans till Region Norrbotten, Sunderby sjukhus och Gällivare sjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen