74621-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala förbrukningsprodukter
Referensnummer: Upp 2019/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar dentala förbrukningsprodukter till Malmö universitets Odontologiska fakultet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33141810 Tandfyllningsmaterial, 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen