See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hotelltjänster Nacka zon 2
Beskrivning: Denna upphandling omfattar Hotelltjänster kvalitetskategori 4, geografiskt anbudsområde Nacka zon 2. Ramavtalsområdet Hotelltjänster, kvalitetskategori 4, Nacka zon 2 får avropas till en sammanlagd omsättning om 35 milj SEK exklusive moms.
Intern identifierare: 23.3-12847-2024
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingar av Hotelltjänster omfattas av bilaga 2 enligt 19 kap. 1 § 1 st. 2 p. lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) och kommer att upphandlas enligt ett enstegsförfarande. Detta innebär att alla leverantörer har rätt att lämna anbud och där både prövningen av kraven på leverantören (kvalificeringskrav) och prövningen av krav och kriterier kopplade till Tjänsten sker i ett och samma steg.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55110000 Hotellinkvartering, 55130000 Andra hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Denna upphandling omfattar Hotelltjänster kvalitetkategori 4, Nacka zon 2. Ramavtalsområdet Hotelltjänster, kvalitetskategori 4, Nacka zon 2 får avropas upp till en sammanlagd omsättning om 35 milj SEK exklusive moms. Ramavtalet kommer som längst löpa till och med 2026-06-30.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Nacka zon 2, Geografiskt anbudsområde
Beskrivning: Geografiskt anbudsområde