2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetssystem
Beskrivning: Ängelholmslokaler går ut i en upphandling avseende nytt fastighetssystem. I dagsläget nyttjar Ängelhomslokaler Vitec som fastighetssystem. I upphandlingsunderlaget beskrivs funktioner som idag utförs, tillsammans med funktioner som kunden ser ska/ bör vara möjliga i ett nytt fastighetssystem. Informationen lämnas för att förklara Ängelholmslokalers arbetssätt och underlätta presentationen av respektive fastighetssystem.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93802:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster, 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48219300 Programvara för administration, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning, 72222300 IT-tjänster