2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grossist Fisk & Skaldjur
Beskrivning: Liseberg genomför upphandling av ramavtal att omfatta Lisebergs behov av fisk och skaldjur för successiva leveranser till Lisebergs många olika beställande enheter. Tänkt avtalsperiod är 4 år.
Intern identifierare: 25-0040
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000