2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fönsterputsning till kommens gruppboende/serviceboende
Beskrivning: Ramavtal gällande Fönsterputsning till kommunens gruppboende/serviceboende, daglig verksamhet och hemtjänst inom område Väster, Öster, Söder och Centrum
Intern identifierare: 22/14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Avtalet omfattar fönsterputsning av kommunens verksamheter såsom gruppboende/serviceboende/äldreboenden, dagligverksamhet gemensamhetsutrymmen samt till personer med beviljad hemtjänst 1-2 gång per år.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering Grupp 1 Väster
Beskrivning: Det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att antas genom utvärdering av det bästa förhållandet mellan pris och kvalitet.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering Grupp 2 Öster