746411-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Ramavtal MKB Miljöbedömningskonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal MKB Miljöbedömningskonsulter
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för avrop av miljöbedömningskonsulter för strategiska miljöbedömningar, miljökonsekvensbeskrivningar och hållbarhetsanalyser enligt miljöbalken.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115546:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoptioner 2+1+1