746455-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten – PR2024-16 Konsulter Bygglov samt projektering Stäket Returpark
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPR2024-16 Konsulter Bygglov samt projektering Stäket Returpark
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för konsulter som ska utarbeta underlag för bygglov samt projektera SÖRABs nya Returpark i Stäket, Järfälla kommun. Start av leverans planeras till mars 2025 och i omgångar vid behov ska leverans ske i 2 år. Därefter kan avtalet förlängas i ytterligare 1+1 år. SÖRAB har för avsikt att teckna avtal med en ramavtalsleverantör för hela leveransen. Observera att sista dag för frågor är 27 december och sista anbudsdag är 10 januari 2025.
Intern identifierareUH2024-21
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePR2024-16 Konsulter Bygglov samt projektering Stäket Returpark