2. Förfarande
Förfarande
Titel: Textilslöjd
Beskrivning: Denna upphandling är en ompublicering av Textilslöjd (KS 2023/00261) med mindre justeringar. Upphandlingen avser ett heltäckande sortiment av slöjdprodukter för användning inom textilslöjdsundervisningen i skolmiljö samt för äldre- och funktionsnedsatta.
Intern identifierare: KS 2023/00506
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Obligatoriska gemensamma krav