746563-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Småkök Konsumentförpackningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Småkök Konsumentförpackningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar livsmedel i konsumentförpackning för verksamheter som lagar och serverar måltider under hemlika förhållanden, t ex LSS-boenden och vårdenheter inom äldreomsorgen, samt hemkunskapsundervisning och cafeterior i Borås Stad.
Intern identifierare: 2023-00101IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000