See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ritverktyg detaljplan.
Beskrivning: Detaljplaneenheten, på Örebro kommuns Miljö- och stadsbyggnadsförvaltning, ansvarar för framtagande av kommunens detaljplaner. Tillgången till en effektiv lösning för produktion av detaljplaner är avgörande för att vi ska kunna utföra vårt uppdrag.
Intern identifierare: Bom 345/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor
Beskrivning: IT programvara/ritverktyg för detaljplan enligt förfrågningsunderlaget.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leverantörsprövning
Beskrivning: Enligt förfrågningsunderlaget
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Tilldelningskriterier
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa villkor