2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vänerhamn AB - Motorförsäkring
Beskrivning: Upphandlingen avser försäkring av diverse motorfordon i bruk hos Vänerhamn AB. Fordonsförsäkring/Motorförsäkring. Underlag finns bifogat i form av: 1. Upphandlingsföreskrifter 2. A Fordonslistor 3. B Omfattning och självrisker 4. C Kravspecifikation Upphandlingen administreras av Fairwater Marine AB. Anbudsgivare skall vara ett försäkringsföretag med minst A- S&P rating (eller motsvarande).
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66514110 Motorfordonsförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121113:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66510000 Försäkringar