Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala Trygghetslarm
Referensnummer: 2.3.3-549/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp och leverans av trygghetstelefoner, larmknappar, armband till larmknappar och nätadaptrar. Upphandlingen omfattar enbart ordinärt boende och hemtjänst. Beställaren avser att teckna avtal med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32522000 Telekommunikationsutrustning, 32550000 Telefonutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen