2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedel på rekvisition 2024, SLL450, del 2
Beskrivning: Substanser inkluderade i denna upphandling är: aflibercept, aprotinin, asparginas, cyklofosfamid, fluocinolonacetonid, humant normalt immunglobulin för extravaskulärt bruk, idarubicin, klorhexidin, landiolol, pantoprazol, pegaspargas, vasopressin (argipressin), vinflunin. Även adaptrar till nuvarande avtalade produkter önskas.
Intern identifierare: FSN 2023-0377
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hållbarhetsbilaga
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsinfordran