746806-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Transport och omhändertagande av material från ÅVC
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport och omhändertagande av material från ÅVC
BeskrivningUppdraget avser avhämtning av material från återvinningscentraler inom Vaggeryd, Värnamo, Gislaved och Gnosjö kommun, transport till behandlingsanläggning, eventuellt förekommande mellanlagring och/eller förbehandling samt omhändertagande. I avtalet ingår även tillhandahållande av container av olika slag samt rangering av containers. Vilka materialslag och typ av container som ingår i upphandlingen framgår av Bilaga 1.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvtalsområde A Värnamo, Bredaryd och Rydaholm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92509:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsområde B Gislaved, Smålandsstenar, Gnosjö och Hillerstorp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92509:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvtalsområde C Vaggeryd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92509:Lot:3