74683-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Energi och tillhörande tjänster – El till Energimyndigheten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEl till Energimyndigheten
BeskrivningEl till Energimyndighetens kontor
Intern identifierare2024-15212
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKrav på tjänster
BeskrivningGenom att konkurrensutsätta Energimyndighetens behov av El är målet att få till ett avtal med fokus på miljömässig hållbarhet och kostnadseffektivitet.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa krav och förutsättningar