2. Förfarande
Förfarande
Titel: Papper- och plastprodukter
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att täcka verksamhetens behov av papper- och plastprodukter för att kunna fullgöra de olika verksamheternas uppdrag. Produkternas funktion ska vara ändamålsenliga för behov och krav som Regionens verksamheter anger i kravspecifikationen.
Intern identifierare: RS230397
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18930000 Säckar och påsar, 19520000 Plastprodukter, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39222100 Engångsartiklar för catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Ytterligare klassificering (cpv): 18930000 Säckar och påsar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering